Naujienos ir aktualijos
Nekontroliuojami pievų gaisrai labiausiai kenkia mikroorganizmų pasauliui
2021-04-12

Primename, kad nenupjautą sausą žolę deginti draudžiama! Daugiau nei 90 proc. miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio, o pernykštės žolės deginimas – dažniausia pavasarinių miško gaisrų priežastis.
Jeigu nupjautos žolės nėra galimybių kompostuoti ir ją deginti būtina, darykite tai atsakingai, laikydamiesi nustatytos tvarkos. Kaip tai saugiai daryti, atsakymus rasite čia
https://bit.ly/2RdU6j9.
Valstybinė miškų urėdija dalijasi, kad:
- Pernai Lietuvoje išdegė apie 100 hektarų miškų;
- Regioninių padalinių priešgaisrinės komandos bei miškų pareigūnai, pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus, buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 490 kartų;
- Viename degančio miško hektare žūva 6–7 mln. dirvožemyje gyvenančių mikroorganizmų: daugybė augalų, vabzdžių, smulkiųjų gyvūnų, perinčių paukščių.
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, [email protected]
Informacija atnaujinta: 2021-04-13 09:10
