Nuo ankstaus ryto Kupiškis alsavo šventine Kovo 11-osios nuotaika.10 val. Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje vyko šv. Mišios, o po šv. Mišių, vidudienį, Kovo 11-osios minėjimas persikėlė į miesto aikštę, kur buvo iškilmingai sugiedotas Lietuvos himnas, tylos minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos ir Ukrainos Laisvę.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo metu buvo iškilmingai iškelta Lietuvos trispalvė, paleistos LK KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, Kupiškio 504 pėstininkų kuopos karių savanorių salvės: pirmoji salvė dedikuota Lietuvai, antroji ‒ Ukrainai ir jos tautai, trečioji ‒ Laisvei ir Nepriklausomybei.
Sveikinimo žodžius tarė Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Augenijus Cesevičius: „Šiandien švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Įvykiai Ukrainoje, Rusijos agresija prieš nepriklausomą valstybę, šią dieną nuspalvina kitomis spalvomis. Šios dienos džiaugsmas yra labai trapus, o vykstantys įvykiai primena mūsų tautos kovą už Laisvę ir verčia susimąstyti, koks brangus ir vertingas yra Nepriklausomybės akto signatarų priimtas sprendimas. Šių dienų įvykiai verčia mus dar labiau susitelkti, būti tvirtais ir vieningais. Branginkime tai, ką dovanojo mums Kovo 11-oji ir tikėkime, kad ukrainiečių tautai pavyks apginti savo Nepriklausomybę. Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!“ ‒ susirinkusiuosius sveikino mero pavaduotojas.
Ypatingą šventinę nuotaiką kūrė Kupiškio kultūros centro šokio studija „Račiupėlis“, Skapiškio vaikų dainavimo studijos auklėtiniai, sportinių šokių studijos „Vyja” jaunieji šokėjai, Kupiškio kultūros centro mišrus choras „Bočiai“, duetas „Lingo“, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos 1-4 klasių mokiniai ir Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos šokių teatro „Una“ šokėjos.
17 val. Kupiškio kultūros centre vyko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinio pučiamųjų orkestro ir solisto Audriaus Rubežiaus šventinis koncertas „Šalis, kuri tave užaugino“.
Nuo 20 val. iki 23 val. kupiškėnai ir Kupiškio miesto svečiai galėjo stebėti videoprojekciją miesto aikštėje, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Asta Vilimė,