Kupiškio rajono savivaldybės Subačiaus bendruomenė tapo viena iš penkių respublikinio vietos bendruomenių konkurso „Bendruomenė – Švyturys 2021 – kelias į sėkmę“ nugalėtoja, pelniusi nominaciją „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“. Taip įvertinta jos pastarųjų trejų metų veikla.
Apdovanojimą Subačiaus bendruomenės pirmininkei Jurgitai Naujokaitienei įteikė M. Romerio universiteto rektorė prof. Inga Žalėnienė ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. Iškilmėse dalyvavo ir bendruomenės pirmininkę sveikino Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Bernatavičienė, Subačiaus seniūnijos seniūnė Laisva Čiuliepienė ir Subačiaus bendruomenės narys Valdas Šateika.
„Gera bendruomenė grūdina ir augina gerus lyderius, galinčius įkvėpti, suburti žmones imtis tokių darbų, kurie į gerą keičia aplinką – kaimą, miestelį ir visą šalį, tad sveikinu šių metų konkurso nugalėtojus – bendruomenes ir jų lyderius, tapusiais švyturiais, kurių šviesa veda mus santarvės, gerovės ir, svarbiausia, dvasinės pažangos keliu“, – kalbėjo prof. I. Žalėnienė.
Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Bernatavičienė sveikindama Subačiaus bendruomenės pirmininkę negailėjo šiltų žodžių: „Šios bendruomenės sėkmės istorija yra žmonės – veiklūs, aktyvūs, puoselėjantys savanorystę ir patriotiškumą. Savivaldybės mero ir administracijos vardu, linkiu Jums ir toliau tęsti savo sėkmės istorijos kelią. Esate pavyzdys mums visiems – nesustokite eiti šiuo sėkmės keliu“.
Nominacija „Vietos bendruomenes lyderis – vadybininkas” atiteko Monikai Ražanauskienei, Kančėnų kaimo bendruomenės „Dėmesio centras” pirmininkei.
Nominaciją „Bendruomeniškiausia seniūnija arba savivaldybė” pelnė Ukmergės rajono savivaldybė.
Nominacija „Sveiką gyvenseną propaguojanti vietos bendruomenė“ atiteko Dvariškių bendruomenei (Pakruojo r. savivaldybė).
Nominaciją „Glaudžiai su mokykla bendradarbiaujanti vietos bendruomenė“ pelnė Šaltiniečių bendruomenė (Panevėžio miesto savivaldybė).
Konkursą aktyviausiai įvairiose srityse dirbančioms bendruomenėms pagerbti M. Romerio universitetas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su partneriais organizavo jau aštuntą kartą.
Nuoširdūs sveikinimai Subačiaus bendruomenės pirmininkei ir jos nariams!
Asta Vilimė,